شیخ ابوالعینین شعیشع،‌ از قاریان برجسته قرآنی در قاهره عصر روز پنجشنبه در سن ‌٨٩ سالگی درگذشت.
 
ایسنا:

شعیشع در سال ‌١٩٢٢ در شهر بیلا در استان كفر الشیخ به دنیا آمد. او از كودكی قرآن را حفظ كرد و در مراسم جشنی كه در شهر المنصوره در سال ‌١٩٦٣ برگزار شد به شهرت رسید.

وی در سال ‌١٩٣٩ میلادی وارد رادیو مصر شد. او در اواسط دهه چهل روش منحصر به فردی را در تلاوت قران در پیش گرفت و اولین قاری مصری بود كه در مسجدالاقصی و سپس در دهه‌ پنجاه در سوریه و عراق قرآن قرائت كرد.

در تاریخ‌٢٤/٠٨/٨٧ در تهران مراسمی با عنوان «گرامیداشت یك عمر تلاش قرآنی آسمانیان» برگزار و از آیت‌الله تسخیری و استاد ابوالعینین شعیشع به عنوان قاریان برجسته جهان اسلام تجلیل شد.

در این مراسم كه با همكاری شهرداری تهران، جهاد دانشگاهی، كمیسیون ملی آیسسكو، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان كشور در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، استاد شعیشع در سخنانی با بیان این كه اولین‌بار است كه چنین مراسم با شكوهی در تجلیل از مقام وی برگزار می‌شود، اظهار كرد: امیدوارم تمامی كشورهای جهان اسلام از ایران در برپایی این مراسم تقلید كنند.

وی هم‌چنین پیشنهاد داده بود كه نام ایران به دولت اسلامی قرآنی تبدیل شود.
 
بخشی از تلاوت های تحقیق استاد شعیشع از اینجا قابل دریافت است.
 
 
 
 
هر سال وقتی پدرم و دوستانش به سالن سران اجلاس اسلامی برای شنیدن مسابقه ها می رفتند ، استاد مرحوم شعیشع هم در اكثر سالها حضور داشت .. پدرم می گفت امسال شدیداً جای استاد شعیشع خالی بود.
خدایش بیامرزد ..

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 تیر 1390    | توسط: سیدمرتضی قاضوی    | طبقه بندی: الگوهای قرائت قرآن،     |
نظرات()